10 Eylül 2009 Perşembe

10.gün doğru / yanlışları...

şu bayanlar tenisi beni iyice sinir etmeye başladı. ya insan bi tutarlı olur, işler bi dengede gider değil mi? dünkü 4 tahminimden 2'si yanlış çıktı, ikisi de bayanlar maçı!!!

bayanlara kızdığım için önce erkeklerden başlıyorum :

günün seyir zevki en yüksek maçında djokovic verdasco'yu yenerek ilk yarı finalist oldu.
76 16 75 62

1 numara federer ile kimselerin sevmediği gariban soderling arasındaki maç biraz gelgitli oldu. maça fırtına gibi başlayan federer resmen tenis dersi verir gibi oynadığı ilk iki seti kazanıp durumu 2-0 yaptı. tam da bu maç 3 sette biter derken soderling biraz kıpırdanmaya başladı, iyi servislerle seti tiebreak'e taşıdı. kesin karar verdim ki bu federer'e rehavete kapılmak yaramıyor. işler çok kolaylaştığında konsantrasyonunu kaybediyor ve kendi kendini baltalamaya başlıyor. tiebreak'te 4-0 öne geçen federer birden nasıl olduğunu kendisi bile anlayamadığı bir şekilde tiebreak ve dolayısıyla 3.seti kaybetti. tıpkı geçen ay tsonga'ya 3.sette 5-2 öndeyken maçı verdiği gibi..4.sette iyi servis atan iki oyuncu da servis kırmayı başaramayınca set yine tiebreak'e uzadı ve bu defa kazanan taraf federer oldu. neyse ki öyle oldu, aksi halde maç 5.sete uzasa federer hiç beklemediği bir yenilgi alabilirdi.
60 63 67 76

bayanlara gelince;
nasıl olur da çeyrek finale kalabildiklerine bir türlü inanamadığım iki oyuncudan wickmayer, "belçikadan sadece kim ve justine çıkmaz, ben de varım" dercesine oynadığı maçta bondarenko'ya nefes aldırmadı ve ilk grand slam yarı finaline ulaştı.
75 64

bayanların son yarı finalistini belirleyecek maçta russian killer oudin'in sinderella masalı sona erdi en sonunda ve wozniacki'ye karşı basit hata rekoru kırdığı maçta yenilmekten kurtulamadı
62 62

tüm bu maçlar sonunda bayanlarda yarı final eşleşmeleri belirlenirken erkeklerde hala beklemekte olan 2 tane yarı final bileti var. onlar da bugün oynanacak maçlar sonucunda sahiplerini bulacak.

Hiç yorum yok: