30 Eylül 2009 Çarşamba

3.tur yine olmadı..

marsel bugün thailand open 2.tur maçını oynadı avusturyalı jurgen melzer'le. maalesef amerika açıkta olduğu gibi 3.tura yine çıkamadı. maçı 64 62 'lik skorla 2 sette kaybetti.

ilk sete oldukça iyi başladı marsel. ilk servis yüzdesi rakibine göre çok yüksekti ( %81 - %53) ancak rakibinin servis oyunlarında pek varlık gösteremiyordu. setin sonuna doğru rakibi 5-4 ve servis kırma avantajıyla öndeyken set için servis attı. maçın dönüm noktası da bu oyun oldu. rakibinin servisinde 40-15 öne geçen marsel 2 kere servis kırma puanından yararlanamadı. beraberliğin ardından iki kere daha servis kırma puanı elde etti ama maalesef onlarda da başarılı olamadı. burada kıracağı bir servis durumu 5-5 yapacak ve marsel sete ortak olacaktı ama maalesef olmadı. oyunu alan melzer ilk seti de 64 kazanmış oldu.

ikinci setin başında marselden, daha önceki iki galibiyetinde de maça set kaybederek başladığı için, 3 setlik bir galibiyet bekliyor ve umuyordum. ama bu defa direnci kırılmış olacak ki 2.sette maça tutunamadı marsel ve iki kere servisini kırdırarak seti 62, maçı da 2-0 kaybetti.

marsel burada kazandığı 32 puanla sıralamada 160'lı sıralara yükselerek kariyer rekorunu yapmış olacak. ayrıca ilk turda kazandığı maçla, yendiği en yüksek sıralamalı oyuncu rekorunu da geliştirmiş oldu. (benjamin becker, 40 numara)

marsel'i tebrik ediyor, bundan sonraki turnuvalarda oynadığı tur rekorunu da geliştirmesini gönülden diliyorum.

Hiç yorum yok: