24 Eylül 2009 Perşembe

clijsters'ın 2010 takvimi

amerika açık şampiyonu kim clijsters, 2010 yılı turnuva takvimini açıkladı. kim, 2010 yılında 4 grand slam de dahil olmak üzere toplam 16 turnuva oynayacak.

tenise verdiği 2 yıllık arada çocuk sahibi olan ve ağustos ayında tekrar kortlara dönen clijsters, katıldığı 3.turnuva olan amerika açıkta şampiyon olarak çok başarılı bir geri dönüş gerçekleştirmiş ve 1980'den bu yana grand slam kazanan ilk anne oyuncu olmuştu.

kim'in 2010 takvimini hazırlarken dikkate aldığı en önemli konu, bir aile olarak turnuvalara devam edebilmeleri oldu. aynı sebeple, anne olmadan önce katıldığı birçok turnuvayı programına almayan clijsters, bu sebeple 2010 yılı içerisinde 1 numaraya yükselebilme ihtimalini oldukça zora sokmuş görünüyor. bu konuda, 1 numaraya yükselmek gibi bir hedefi olmadığını, grand slam turnuvalarının kendisi için daha önemli olduğunu söylüyor.

bu yıl son olarak lüksemburg'da bir turnuvaya katılacak olan clijsters ayrıca şubat ayında polonya'da ülkesi adına fed cup takımında yer almayı planlıyor.

Hiç yorum yok: