11 Eylül 2009 Cuma

del potro yola devam ediyor

dün gündüz seansında oynanan erkekler çeyrek final maçında juan martin del potro, marin cilic'i 3-1 yenerek yarı finale çıkan 3. tenisçi oldu.

marin cilic maça çok hızlı başladı. bir önceki turda murray'i dağıtan cilic, ilk sette del potro'ya da nefes aldırmadı ve ilk seti servis kırarak 6-4 kazandı.

ikinci sete de servis kırarak başlayan cilic, del potro'nun kendine gelmesi ve oyuna ağırlığını koymasının ardından 2. seti 6-3 kaybetti. burada direnci kırılan cilic diğer iki sette de varlık gösteremedi ve del potro ilk setini kaybettiği maçı üst üste 3 set alarak 3-1 kazanmayı başardı.

46 63 62 61

burada üstünde durmak istediğim nokta şu : del potro fiziki anlamda olduğu kadar mental anlamda da çok güçlü bir oyuncu. maçta geride kaldığı zamanlarda bile asla oyunu bırakmıyor. ilk sette cilic karşısındaki o çaresiz görüntüyü veren çok az tenisçi ardından böylesine toparlanıp maçı bambaşka bir noktada tamamlayabilir. marin cilic de hakikaten çok yetenekli bir oyuncu, geleceği çok parlak ama mental anlamda kendini biraz daha geliştirmesi ve oyununa istikrar kazandırması lazım.

her ikisi de 1.98 boyunda ve 21 yaşında olan bu iki yeni yeteneğin arasındaki en büyük fark da bu olsa gerek.


Hiç yorum yok: