9 Eylül 2009 Çarşamba

ey ruh..söyle bize..10.günde neler olur!!!

amerika açık 10.gününde programa baktığımızda, ikinci haftanın ortasına gelmiş olmamızdan dolayı maç sayısının oldukça azaldığını görüyoruz. grand slam'lerin ikinci haftaları hakkaten de biraz hüzünlü geçiyor.

bugün 2 bayanlar ve 2 erkekler çeyrek final mücadelesi var programda. ilk yarı finalistlerin dünkü maçlar sonucunda belirlendiği (serena - kim) bayanlar tarafında diğer iki yarı finalisti belirlemek üzere oynanacak olan maçlar şunlar :

yanina wickmayer - katerina bondarenko
hem aklım hem kalbim bondarenko diyor bu aslında hiç olmaması gereken çeyrek final maçı için. onca seribaşının beceriksizlikleri sonucu elendiği bir turnuvada kala kala bu iki oyuncu kaldı çeyrek finale ve birbirlerine rakip oldular. bari keşke birer birer serena ve clijsters'a rakip olsalardı da oynanacak final maçı gerçek bir finale benzeseydi. neyse söylenecek birşey yok, başa gelen çekilir. bondarenko diyorum çünkü bondarenko 3 hafta önce venüs'ü, geçen hafta da burada ivanovic'i yendi. kariyerinin en büyük iki galibiyetini aldı üst üste ve en yüksek formunu yakalamış durumda. ayrıca wickmayer belçikalı ve eğer bir grand slam yarı finalinde iki belçikalı olacaksa onlar clijsters ve henin olmalı. (inşallah o da olur birgün)

melanie oudin - caroline wozniacki
bu maç için de gönlümden geçen isim oudin. hem wozniacki'nin oyununu bir türlü sevemiyorum, hem de oudin elediği onca ağır isimden sonra bir başarıyı daha fazlasıyla hakediyor. wozniacki'ye yenilirse denizde yüzüp derede boğulmuş olur ki bu da turnuvada şu ana dek gösterdiği performansa yakışmaz.

erkeklerin ilk 2 yarı finalistini belirleyecek maçlar ise şunlar :

novak djokovic - fernando verdasco
gönlüm verdasco'dan yana olsa da aklım djokovic diyor. verdasco iyi hoş tamam da ilk beşe gelince tıkanıyor ve pek birşey yapamıyor. doğrusunu söylemek gerekirse yeteneği ölçüsünde gelebileceği en yüksek noktaya gelmiş durumda ve daha ötesine gidebileceğini sanmıyorum. djokovic zorlansa hatta 1 veya 2 set kaybetse bile, ilk yarı finalist olmayı başaracaktır bence.

roger federer - robin soderling
genel eğilimin aksine soderling'i itici bulmayanlardanım. hatta yalnız ve mahzun bir hali olduğunu düşünüyor ve acımayla karışık bir sempati besliyorum kendisine. ama tabi tüm bunlar bir yere kadar. karşısındaki rakip federer'se hiçbirşeyin önemi kalmıyor. fedex yarı finalde djokovic'in rakibi olur diyorum.

maç sayısının az olması yanında kötü bir haber de oudin/wozniacki ve federer/soderling maçlarının akşam seansına (yani bizim gece seansımız!!!) konulmuş olması. uykusuzluğa daha ne kadar dayanabiliriz testine devam...

Hiç yorum yok: