26 Eylül 2009 Cumartesi

hantuchova & sugiyama

son yıllarda alışmıştık daniela hantuchova ve ai sugiyama'yı birlikte double oynarken görmeye. fiziksel görüntüleri açısından çok farklı olsalar da çok iyi partner olmuştu bu ikili.

hantuchova 26 yaşında, 1.81 cm boyunda ve dünya sıralamasında 21 numarada. sugiyama ise 34 yaşında, 1.63 cm boyunda ve sıralamada 86 numarada. bu ikili birlikte 3 wta şampiyonluğu ve 2 grand slam finali yaşadılar.

sugiyama'nın geçen hafta tenisi bırakacağını açıklamasının ardından double partnerini kaybedecek olan hantuchova şunları söyledi:

"tokyo'da birlikte son turnuvamızı oynuyoruz. bu gerçekten çok üzücü ama son turnuvasında onunla birlikte oynamaktan da çok mutluyum. ai ile çok güzel şeyler yaşadık ve çok iyi arkadaştık, onun ayrılışını görmek çok üzücü. o mükemmel bir insan, tenis dünyası onu çok özleyecek, tabii ben de öyle. onun gibi birisini bulmak çok zor. gelecek yıl belki bazı double maçlar oynarım ama daha çok single maçlarıma odaklanacağım. zaten bu kadar çok double oynamamın sebebi, ai ile çok iyi arkadaş olmamız ve birlikte çok eğlenmemizdi"

gerçekten de sıcakkanlı ve güleryüzlü sugiyama tenis dünyasında çok sevilen bir isimdi. tenis sonrası hayatında mutlu olur umarım.

hantuchova'nın da teklerde kendisinden hep beklenen ama bir türlü ulaşamadığı noktaya gelebilmesi için artık belki de son şansı.

Hiç yorum yok: