28 Eylül 2009 Pazartesi

marsel atp ana tabloda

marsel ilhan bu yıl amerika açık'ta ana tabloya yükselip bir de maç kazandıktan sonra ikinci kez bir atp turnuvasında ana tabloda.

26 eylül - 4 ekim tarihleri arasında bangkok / tayland'da düzenlenen PTT Thailand Open tenis turnuvasına ön elemeden katıldı marsel. ilk maçında tayland'lı Ratiwatana'yı 75 75 ' lik iki setle geçti. eleme 2.tur maçında yine tayland'lı Siributwong'u 62 64 yendi. 3.turda ise almanyadan atp 185 numara Meffert'i 75 63 yenerek ana tabloya çıkmaya hak kazandı.

ana tabloda rakibi henüz belli değil ama 3 tane ihtimal var : Alman Benjamin Becker, Alman Andreas Beck veya elemelerden gelen marselin dışındaki diğer 3 tenisçiden birisi : florian mayer, marco chiudinelli ve edouard roger vasselin. alman oyuncular, benjamin becker 40, andreas beck 42 ve florian mayer 93 numarada. isviçreli chiudinelli 116 ve fransız vasselin de 149 numarada. marsel ise 174 numara. muhtemel rakiplerinin hepsi sıralamada marsel'e göre daha üst sıralarda. almanlardan biri çıkarsa işimiz zor doğrusu, isviçreli ve fransız daha kolay rakip olur marsel için. ana tablo bugün netleşecek ve rakibimiz belli olacak. kim çıkarsa çıksın marsel'e şimdiden bol şans ve başarı diliyorum.

marsel ana tabloya çıkarak şimdiden 5690$ kazanmış durumda. eğer ikinci tura çıkarsa, 9600$ yanında 20 puan kazanmış olacak. hadi marsel, bu puanlara ihtiyacın var, dualarımız seninle..

Hiç yorum yok: