29 Eylül 2009 Salı

rusların son kalesi..

tokyo'da ilk günden bu yana alınan sürpriz sonuçların 1 numaralı kahramanları ruslardı. safina ile başlayan rus kıyımı kuznetsova ile devam etmişti.

bugün oynanan 2.tur maçlarında ruslar yine kötü başladı güne :

kleybanova / zvonareva 36 64 62

rybarikova / petrova 62 62

bondarenko / dementieva 62 67 61

zvonareva, petrova ve dementieva'nın elenmesiyle rusların önemli isimleri arasında bir tek sharapova kalmıştı.

maria sharapova / samantha stosur 60 61

doğrusu bu sonucu kimse beklemiyordu. evet ortada bir maçtı, her iki oyuncu da kazanabilirdi ama son zamanlardaki üst düzey performansı ile stosur biraz daha ağır basıyordu. sharapova büyük oyuncu olduğunu hiç beklenmedik bir şekilde gösterdi yine. stosur karşısında, yeni servis tekniği ve güçlü return'leriyle karşı konulamaz bir sharapova buldu ve ikinci sette durum 5-0 iken iki maç puanını çevirerek iki bagelden kurtulabildi.bu galibiyetle sharapova, yakın tarihe kadar turnuva yarı final ve finallerini parselleyen rus oyuncuların büyük kısmının dökülmesinin ardından, hem rusların onurunu kurtardı, hem de turnuva organizatörlerinin yüreğine su serpti. düşünün, ilk 10 tenisçiden 9 tanesinin katıldığı turnuvada, henüz çeyrek finale gelindiğinde sadece 7 ve 8 numaradaki jankovic ve azarenka devam ediyor turnuvaya. terrible!!!

aleksandra wozniak / caroline wozniacki 50

bir hayal kırıklığı da wozniacki'den. amerika açık finalisti ve turnuvanın 4 numaralı seribaşı wozniacki, woz'ların mücadelesinde ilk sette 5-0 yenik durumdayken rahatsızlığı nedeniyle maçı bırakmak zorunda kaldı.

bu noktadan sonra bu turnuvayı sharapova kazanmalı.zaten turnuvanın eski şampiyonlarından bir tek o kaldı geriye...

Hiç yorum yok: