6 Eylül 2009 Pazar

russian killer oudin

us open 6.gününde melanie oudin bir sürprize daha imza attı. 2. turda dementieva'yı eleyen oudin, 3.turda bir başka rus tenisçi sharapova'yı 3-6 6-4 7-5 yenerek bu yıl ki us open'ın sürpriz oyuncusu olmayı haketti.
ilginç bir tesadüf.. oudin'in 4.turdaki rakibi de bir rus, nadia petrova. oudin petrova'yı da yenerse, ki bence yenecektir, ufak çapta bir amerika-rusya savaşına neden olabilir :)
işi biraz daha ileriye götürürsek : 4.turda wozniacki/cirstea maçının galibi ile oynayacak olan kuznetsova, bu maçı kazanırsa eğer çeyrek finalde karşısında petrova'yı eleyip gelmiş bir oudin bulabilir. hatta ve hatta 1 numaralı seri başı safina eğer 3.tur, 4. tur ve çeyrek final maçlarını kazanırsa ve oudin de o sırada kuznetsova engelini aşmış olursa yok artık dedirtecek bir tesadüfle birbirleriyle eşleşecekler. tökezleye tökezleye ilerleyen ve kimi zaman kortta acınacak hallere düşen bir safina, üstüne bir de double fault gününe denk gelirse, oudin'in rusların köküne kıran getiren amerikalı olarak tarihe geçmesi içten bile değil :)
dementieva, sharapova, petrova, kuznetsova ve safina..başka rus kaldı mı bilmiyorum. bu kızın da şansına bakın, bütün rus ordusu karşısına dizilmiş...

Hiç yorum yok: