29 Eylül 2009 Salı

yine yeniden marsel..

amerika açıkta ana tabloda oynayan, bir de üstüne tur atlayan marsel, 2. atp ana tablosunu oynadığı tayland open ilk turunda, dünya sıralamasında 40 numarada yer alan alman benjamin becker'i 46 76 63 skorla 3 sette yenerek 2. tura çıkmayı başardı.
2.turda rakibi avusturyalı dünya 44 numarası jurgen melzer. melzer, becker'e göre biraz daha dişli bir rakip ama marsel de artık dişli :)
hele de 3.turdaki muhtemel rakip amerikalı sam querrey ucube bir sebeple (o koca cüssesine bakmadan oturduğu cam sehpanın kırılıp kolunu kesmesi..) turnuva dışında kalmışken ve bu turu geçmesi neredeyse garanti gibiyken ve de soluğu yarı finalde alabilecekken.. bu maçı kazanmalısın marsel..


bu arada bahsetmeden geçemeyeceğim. çok sevdiğim oyunculardan birisi olan safin, turnuvaya iyi bir başlangıç yaparak 5 numaralı seribaşı philipp petzschner'i 62 36 61'lik setlerle yendi ve 2. tura çıktı. bu yıl tenisi bırakacağını açıklayan safin ne kadar maç oynarsa, onu izlemekten keyif alanlar için o kadar kar. fırsat varken izlemeye devam edin..

Hiç yorum yok: