6 Ekim 2009 Salı

atp'de günün sürprizleri..

uzun bir süredir wta'dan gelen sürpriz haberlerine alışmıştık. bugün atp'de olanları duyunca inanasım gelmedi bu yüzden..

ilk sürpriz, amerika açık finalinde federer'i 5 sette yenerek şampiyon olan juan martin del potro'dan geldi. şampiyonluk maçından bu yana maç yapmayan del potro, belli ki kutlamalardan antrenman yapmaya da fırsat bulamamış. tokyo open ilk tur maçında dünya 189 numarası fransız vasselin'e 64 64 skorla yenilerek, daha ilk turdan turnuvaya veda etti. geçen yıl del potro tokyo open'da finalde tomas berdych'e kaybetmişti.ikinci sürpriz ise amerikalı andy roddick'ten geldi. 27 yaşındaki dünya 6 numarası roddick, polonyalı dünya 143 numarası Lukasz Kubot'a 62 64 yenildi. Geçen yılın şampiyonu olan roddick, aldığı ilk tur mağlubiyeti ile 500 puan kaybetmiş oldu. Sezon sonu turnuvasına kalan son 3 biletten birini kazanmak için en şanslı oyuncu konumunda bulunan roddick, şimdilik şansını sürdürüyor.

bu arada kubot'un dünyanın en hızlı servis atan adamının servisini 5 kere kırmış olması da ilginç.dilerim atp sürprizleri, wta'dakiler gibi gelenekselleşmez...

Hiç yorum yok: