10 Ekim 2009 Cumartesi

çin ve tokyo'da yarı finaller

china open :

marin cilic / rafael nadal 61 63
nadal, kazandığı 3 setlik zor maçlardan sonra safin'i rahat geçmişti ama cilic'te takılacağını bekliyordum. cilic çok iyi bir servis performansıyla nadal'a hiç şans tanımadan kolay bir galibiyet aldı. 2010 yılının cilic açısından çok başarılı olacağını düşündüğümü yinelemek istiyorum.

novak djokovic / robin soderling 63 63
novak %100 favorimdi bu maçta. kazanması durumunda tekrar 3 numara olacağı maçta karşısında kim olsa yenerdi. yendi de. murray için ne kötü. ikinciliğe yükseldiği aynı sene içerisinde önce üçüncülüğe, sonra da dördüncülüğe geri döndü.

agnieszka radwanska / marion bartoli 64 63
zvonareva inanılmaz bir şekilde elendiği bartoli maçına iyice hayıflanıyordur. radwanska'yı yenip finale çıkabilirdi. radwanska da gayet mutlu olmuştur zvonareva yerine bartoli ile oynadığına. hangisi kazansa final için sürpriz isim olacaktı. ayrıca radwanska bu galibiyeti ile sıralamada tekrar ilk 10'da yer almayı garantiledi.

svetlana kuznetsova / nadia petrova 61 63
kuznetsova geçen hafta tokyo'da henüz ikinci maçında elenmişti. bu hafta iyi başladı, iyi devam etti. ve şimdi de vatandaşı petrova'yı yenerek finale yükseldi.

tokyo open :

mikhail youzhny / lleyton hewitt 62 57 75
günün tek 3 setlik ve çekişmeli geçen maçı. ayrıca dün yaptığım tahminlerde yanıldığım tek maç. hewitt'in kazanacağını düşünüyordum. %47 ilk servis yüzdesiyle oynaması mağlubiyetinin sebebini gösteriyor. turnuva başında youzhny'nin finale çıkacağını kimse tahmin edemezdi.

jo-wilfried tsonga / gael monfils 63 63
iki fransızın mücadelesinde tsonga müthiş servisleriyle güle oynaya finale çıkan taraf oldu.

işte günün kazananlarıHiç yorum yok: