7 Ekim 2009 Çarşamba

çin'de zor gün...

yarın çin'de özellikle de erkeklerde zor maçlar var:

rafael nadal / james blake
ikilinin daha önceki karşılaşmalarında james blake 3-2 önde. nadal sakatlıktan yeni çıktı, aslında çıktığı da kesin değil ama neyse. %100 formunda olmadığı kesin. bir önceki turda baghdatis karşısında çok zorlandı ve bir set kaybetti. blake baghdatis'ten daha zor bir rakip. nadal'ın işi zor doğrusu.

marat safin / fernando gonzalez
safin her maçta emekliliğe bir adım daha yaklaşıyor. sanırım artık kaybedecek birşeyi olmayan ve emekliliğine çok az kalmış birinin pervasızlığı var üstünde. bir önceki turda jose acasuso'yu yenmesi sürpriz oldu. ama bu defa ki rakibi çok sıkı. speedy gonzalez'in maçı kazanma ihtimali çok yüksek. gerçi safin bu, giderayak bi güzellik yapar mı yapar. onca çılgın fanatiği dört gözle bunun için bekliyor.

flavia pennetta / vera zvonareva
3 setlik bir maç olma ihtimali yüksek. vera'nın ağlayası gelmezse eğer kazanacağını düşünüyorum. sharapova'nın mental gücünün ve azminin beşte biri bu kızda olsa, safina'nın yerine bir numaraya çıkmış olurdu. gerçi sakatlıklardan da çok çekti zavallı. flavia'nın baştan beri geçici olduğunu düşünüyorum. umut bağlamaya gelmez, çok vakte kalmadan sönebilir.

nadia petrova /serena williams
aslında bu pek de zor bir maç değil. yeni 1 numara olmanın gazıyla serena bu maçı ve hatta daha ileriye gidersem turnuvayı kazanacaktır.

robin soderling / tommy robredo
merak etme robin..kimse kalmasa da ben arkandayım. robredo da iyi bir arkadaş ama robin hood'un daha yapacakları var. kimbilir belki nadal'la roland garros'un rövanşını yaparlar finalde..(fazla attım galiba)

bakalım, yarının sürprizleri kimlerden gelecek?

Hiç yorum yok: