28 Ekim 2009 Çarşamba

doha - day 2

bugün ilginç bir gün yaşandı doha'da..

jelena jankovic / dinara safina 11 ret'd

turnuvanın 1 numaralı seribaşı rus dinara safina, oynadığı ilk maçın ilk setinde durum henüz 1-1 iken sakatlık nedeniyle maçtan çekildi. doktorlarına göre en az 6 hafta dinlenmesi gerekiyormuş. bu durumda avustralya açık'a katılıp katılamayacağı da belirsiz. safina acınası bir şekilde turnuvaya veda ederken, günün en şanslı isimleri jankovic ve zvonareva oldu. jankovic'in dün azarenka maçında gösterdiği performansla maç kazanabileceğini düşünmüyordum. kazanması için bir mucize gerekliydi, oldu...jankovic şimdi durumu 1-1 yaptı ve yarı final için umutlanmaya başladı. zvonareva ise kılpayı kaçırmıştı ilk sekizde olmayı. safina'nın turnuvadan çekilmesiyle onun yerine devam etme hakkını elde etti. tek şanssızlığı 1-0 yenik başlaması.

caroline wozniacki / victoria azarenka 16 64 75

azarenka fırtına gibi başladığı ilk sette, wozniacki'ye nefes bile aldırmadı. wozniacki ancak ikinci sette kendine gelebildi. üçüncü setle birlikte azarenka'da yorgunluk belirtileri baş gösterince, bu çekişmeli maçı kazanan taraf wozniacki oldu. maçın istatistiklerine göre wozniacki 7, azarenka 8 kez servis kırmış. wozniacki'nin maçta kazandığı puan sayısı 109, azarenka'nın 118. sonuçta maçı kaybeden isim azarenka. tenisin tek adil olmayan yanı da bu olsa gerek.

serena williams / venus williams 57 64 76

günün en etkileyici ve en dramatik maçı. venus adına ilk seti kazanılmış ama üçüncü set sonunda kaybedilmiş bir maç daha. üçüncü sette durum 6-5 venus lehine iken yararlanılamayan bir maç puanı ve en kötüsü geçen yılın şampiyonunun daha yarı finale bile çıkamadan tükenen umutları. venus, senin için çok üzgünüm...

iki gündür oynanan maçlar sonucunda her iki grupta oluşan tablo :
yarının programı şöyle :

1. vera zvonareva vs. caroline wozniacki
wozniacki galibiyete yakın taraf, ama zvonareva da her an sürpriz yapabilecek bir oyuncu (ağlama krizi tutmazsa!!)

2. serena williams vs. elena dementieva
serena yarı finali garantiledi gibi, elena için ise devam edebilmesi açısından çok önemli bir maç. elena iyi servis atabilirse belki diyorum ama pek de ihtimal vermiyorum.

3. svetlana kuznetsova vs. venus williams
venus için artık yapılabilecek bir şey kalmadı. kuznetsova ise iki maçını kazanıp yarı finale çıkabilir. kuznetsova kazanır diye düşünüyorum.

Hiç yorum yok: