29 Ekim 2009 Perşembe

doha - day 3

bugün maalesef maçları izleyemedim. o yüzden sadece sonuçları veriyorum :

caroline wozniacki def. vera zvonareva 60 67 64
wozniacki yarı finali garantiledi gibi. bugün maçta bazı sorunlar yaşamış. inşallah bu sorunlar turnuvaya devam etmesine engel olmaz.

serena williams / elena dementieva 62 64
yari finali garantileyen ilk isim 3 maçını da kazanan serena oldu. elena'ya hiç şans tanımamış. bu arada elena maçta 10 çift hataya karşılık 5 ace atmış. çift hatalar normal ama ace'leri şaşırttı beni.

venus williams / svetlana kuznetsova 62 67 64
tam venus için yeni bir "ilk seti kazandığı halde maçı kaybetme" durumu mu acaba derken toparlanan venus beni yanılttı. kuznetsova'yı üç sette geçerek yarı final umutlarını yarına taşımayı başardı. kuznetsova için üzüldüğümü belirtmek zorundayım. kendisi benim yarı final favorilerimden birisi idi.

bugün oynanan maçların ardından gruplarda durum şöyle oldu :yarının programı:

wozniacki vs. jankovic
kuznetsova vs. dementieva
radwanska vs. azarenka (zvonareva da çekilince meydan radwanska'ya kaldı)

maroon gruptan çıkan ilk isim daha önce de bahsettiğim gibi serena oldu 3 galibiyetle. venus grup maçlarını tamamladı, 1 galibiyet, 2 mağlubiyeti var. grubun son maçı yarın kuznetsova / dementieva arasında oynanacak. bu maçı dementieva kazanırsa gruptan yarı finale çıkan ikinci isim olacak. aksi halde her 3 oyuncu da aynı durumda (1 galibiyet-2 mağlubiyet) olacak. bu durumda kazanılan / kaybedilen set oranlarına göre ikinci yarı finalist venus olacak. yani kuznetsova için hiçbir şekilde şans yok. kuznetsova yarın, yarı finale çıkmasını istediği ismi tercih etmiş bir şekilde maça çıkar mı acaba?

white grupta işler daha da karışık. wozniacki yarın oynayacağı jankovic maçını kazanırsa, azarenka ile birlikte yarı finale çıkıyorlar. eğer jankovic kazanırsa ilk yarı finalist olmayı başarıyor. bu durumda ikinci yarı finalist radwanska ile azarenka arasındaki maçın sonucuna göre belirlenecek. azarenka kazanırsa yarı finale çıkan ikici oyuncu olacak. eğer kaybederse yarı finali wozniacki'ye kaptıracak.

2 yorum:

brokoli dedi ki...

kuznetsovanın dementievayı yenceğini sanmıyorum ama olurda yenerse venus için herşey tepetaklak giderken kendini birden finalde bulabilir zira diğer grup sakatlar ordusuna döndü...bana kalırsa final her türlü maroon gruptan çıkcak iki kişi arasında oynanıcak..

aliye dedi ki...

bence de kuznetsova venus yerine dementieva'yı yarı finale çıkaracaktır. aksi halde vatan haini ilan edilebilir.. sadece doha'dan 0-3 gibi bir karneyle ayrılmak istemezse eğer, maçı zorlayabilir.