31 Ekim 2009 Cumartesi

doha - day 4

doha'da günün sonuçları :

J.Jankovic / C.Wozniacki 6-2 6-2

ilk iki maçtaki insanüstü çabası ile bu maçı hakeden taraf wozniacki idi aslında ama fiziksel olarak gücü kalmamıştı. ballı jankovic ise safina'nın hediyesi bedava galibiyet ve yorgun wozniacki'ye karşı kazandığı maçla grup birincisi olarak çıktı yarı finale.

S.Kuznetsova / E.Dementieva 6-3 6-2

günün beni şaşırtan sonucu..tamam elena'da çok iyi değildi baştan beri ama ilk iki maçını kaybeden venus'un birden yarı finale çıkıvermesi de sinir bozucu. kuznetsova üç mağlubiyetle ayrılmayı kendisine yakıştıramadı. elena için üzüldüm.. böylece iki amerikalı ve iki rusun mücadelesinden amerikalılar galip çıkmış oldu.

A.Radwanska / V.Azarenka 4-6 7-5 4-1 (Ret'd)

radwanska'dan wozniacki'ye sevgilerle..kendi maçını kaybedip yarı final şansını zora sokan wozniacki, radwanska'nın azarenka karşısında aldığı dramatik galibiyetle yarı finale çıkmayı başardı. azarenka mental zayıflıklarının üstesinden gelemezse, ikinci bir vera ağlama vakasına dönüşmüş olacak.

böylece sona eren grup maçları neticesinde oluşan tablo :

white gruptan yarı finale çıkan isimler :

1. jelena jankovic

2. caroline wozniacki

maroon gruptan yarı finale çıkan isimler :

1. serena williams

2. venus williams

grup birincileri, diğer grubun ikincisi ile mücadele edeceğinden yarı final eşleşmeleri de şöyle oldu:

jelena jankovic / venus williams

her ikisi de şans eseri yarı finalde ama venus hiç olmazsa bir maçı mücadele ederek kazandı. üstelik geçen yılın şampiyonu ve ünvanını korumak istiyor. finale yakın olan taraf venus.

serena williams / caroline wozniacki

wozniacki, grubun 3. maçında bile tükenmişti, jankovic'in hala buralarda olmasının sebebi budur. dolayısıyla serena karşısında yapabileceği fazla bir şey yok. serena dördüncü galibiyetini alıp finale çıkacaktır.

yarı final maçları bugün türkiye saatiyle 15:30'da başlayacak. önce venus ve jankovic, ardından serena ve caroline oynayacaklar.

2 yorum:

brokoli dedi ki...

venusun bu şekilde yarı finale çıkması beni de şaşırttı ama jankovic kadar şans eseri çıkmadı bana kalırsa... kaybettiği maçların birinde maç puanı attı diğerinde maç için servis kullanırken verdi yani diğer ikiliye göre daha çok haketti...maroon grubun ikincisi kötülerin iyisi oldu bence....diğer gruptaki sakatlıklar zaten oyuncuların belini büktü jankovic ise turnuvanın ballısıydı...serena bu tabloda turnuvanın mutlak favorisi...

aliye dedi ki...

venus'ün jankovic'e göre çok daha fazla efor harcadığı kesin. jankovic yaklaşık 2,5 saat, venus ise yaklaşık 7,5 saat kortta kalmış. ben jankovic'i tek maç oynamış, onda da yenilmiş kabul ediyorum. safina maçını hiç oynamadı, wozniacki maçını da antrenman gibi geçirdi. venus ise her biri çok zorlu ve üç setlik üç maç oynadı. şans eseri dememin sebebi, kaderinin kuznetsova'nın ellerinde olmasındandı. kuznetsova yenilse yarı finale çıkamayacaktı. ama şu an oynanan maçta venus mu, jelena mı dense, kesinlikle venus derim..