31 Ekim 2009 Cumartesi

doha - day 5

doha'da yarı final günü..

venus williams / jelena jankovic 57 63 64
günün ilk maçı oldukça çekişmeli geçti. ilk sette durum 5-5 iken, venus yaptığı birkaç basit hata ile servisini kırdırdı. ardından jankovic'in servisini kıramayınca seti 7-5 kaybetti. ikinci sette daha derli toplu bir venus vardı kortta. rakibinin servisi kıran venus seti 63 aldı. son sette yine karşılıklı servis kırmalar vardı. venus 4-3 önde ve servis kullanırken, jelena kendisine servis kırma puanı getirecek bir sayıda basit hata yaptıktan sonra konsantrasyonunu kaybetti ve seti 6-4, maçı da 2-1 kaybetti. böylece geçen yılın şampiyonu venus, bu yılın ilk finalisti oldu.


serena williams / caroline wozniacki 64 01 (ret'd)
bu yıl sıklıkla gördüğümüz sağlık molalarının ve ardından maçtan çekilmenin yaşandığı ikinci yarı final maçına, wozniacki servis kırarak başladı. beklenmedik bir şekilde arka arkaya servis kırmalar yaşandı. rakibinden bir fazla servis kıran serena ilk seti 6-4 kazandı. wozniacki ilk sette aldığı sağlık molalarından sonra ikinci setin ilk oyununda da servis kırdı ama daha fazla devam edemeyerek maçı bıraktı. bu daha ne kadar devam edecek bilmiyorum ama ya wta takvimi değiştirecek ya da oyuncular vücutlarını kaldırabileceğinden fazla zorlamaktan vazgeçecek. bu durum tenise zarar veriyor.

neticede bir williams/williams finali daha. yarı final maçları öncesinde serena kesin kazanır diyordum. bugün venus'ün performansı ve serena'nın oynadığı setteki formsuzluğundan sonra her ikisine de eşit şans veriyorum. gönlümden de venus geçiyor.

yarın final günü. hadi bakalım...

Hiç yorum yok: