27 Ekim 2009 Salı

doha'da bugün

sony ericsson championship, sezon sonu turnuvası, bugün oynanan 3 maçla başladı. doha'da bugün alınan sonuçlar şöyle:

victoria azarenka / jelena jankovic 62 63
doha'ya gelebilmek için son haftaya kadar mücadelesini sürdüren jankovic dinlenmeye fırsat bulamadan geldi doha'ya. azarenka maçında hiçbir varlık gösteremeden 2 sette boyun eğdi rakibine..

elena dementieva / venus williams 36 76 62
günün, sonuç tahmini yapmakta en zorlandığım maçıydı. venus bu sene sıklıkla gördüğümüz gibi, ilk setine çok hızlı ve etkili başladığı maçın sonunu getiremedi. ikinci sette 6-5 öndeyken maç için attığı servisini kırdırdı ve set tiebreak'e gitti. o anda venus'un maçı kaybedeceği belliydi. hem fiziksel olarak yorulmuş, hem de fırsat eline geçtiği halde maçı bitiremediği için mental anlamda yara almıştı. dementieva ise her zamanki gibi servislerinde sorun yaşadı, 15 çift hata yaptı ama hem kendi servisi, hem de rakibinin servisinde top oyuna girdikten sonraki etkileyici performansıyla maçı kazanmayı bildi. dementieva'nın en önemli avantajlarından birisi de yorulmak nedir bilmemesi. 3.setlerde rakipleri yorulup oyundan düşerken, o maça yeni başlıyormuş gibi daha bir güçlü oynamaya başlıyor. her ne kadar venus için üzülsem de, elena'nın galibiyeti hakettiğini düşünüyorum.

serena williams / svetlana kuznetsova 76 75
günün sonucu en etkili olacak maçıydı. tenis kalitesi gerçekten üst düzeydi, çok da çekişmeli geçti. kuznetsova ilk seti almaya çok yakındı. 5-4 önde iken set için attığı servisini kırdırdı. tiebreak'te 5-2 öndeydi, set puanı şansları elde etti ama başarılı olamadı. ikinci sette ise durum 5-5 iken yaptığı çift hatalarla servisini kırdırdı ve adeta ikinci seti hediye etti serena'ya. kesinlikle 3 sete uzaması gereken bir maçtı.

ilk gün sonuçlarından sonra yarın ki programa da bir göz atalım:

1. caroline wozniacki vs. victoria azarenka
wozniacki alır diyorum..
2. dinara safina vs. jelena jankovic
safina çift hata gününde olmazsa alır, almalı diyorum..
3. serena williams vs. venus williams
venus'ün artık şansı kalmadı diyorum..

Hiç yorum yok: