17 Ekim 2009 Cumartesi

ilginç...

şangay'da ilginç şeyler olmaya devam ediyor. işin ilginci bu ilginç şeyler, ilginç bir şekilde nadal'ın işine yarıyor. dün rakibi ljubicic'in sakatlanıp maçı bırakmasıyla ilginç bir şekilde bir kez daha direkten dönmüştü nadal. üstelik soderling'in ilginç bir şekilde lopez'e elenmesiyle, bir yarı final maçı için ilginç derecede kolay bir rakip buldu karşısında. işin ilginci bu lopez'in kariyerindeki ilk atp 1000 masters yarı finali oldu. bugün lopez'in de ilginç bir şekilde sakatlanıp maçı bırakmasıyla nadal yorulmadan finale çıkmış oldu. ikinci yarı finalde, ND'lerin maçında, son günlerin en formda oyuncusu novak djokovic, ilginç ve zorlu bir mücadele sonrasında nikolay davydenko'ya 3 sette yenilerek elendi. djokovic'in üstüste iki hafta şampiyonluk yaşayacağını düşünüyordum ama kendisi ilginç bir mağlubiyet alarak finali göremeden elendi. bu maçın ilginç yönlerinden birisi de, her iki oyuncunun basamak yükseltmesi oldu. kazanan davydenko, sezon sonu turnuvası için dün yükseldiği dokuzunculuktan sonra bugün yedinciliğe yükseldi. djokovic ise dünya üçüncülüğünü murray'den geri alacak pazartesi günü. bu arada agassi'nin, federer/nadal döneminin bitmekte olduğunu ve onlardan sonra turu domine edecek kişinin murray olacağını ifade ettiği ilginç söylemine dikkat çekmek istiyorum.

şimdi ilginç bir final bizi bekliyor. ND'lerin maçının aksine final maçı, 1000 puanlık bir turnuva olmasına rağmen, ilginç bir şekilde finalistlerin yerini değiştirmeyecek. nadal kazanırsa 2 numara olmaya devam ederken, davydenko kazanırsa sezon sonu turnuvası için roddick'in arkasından yedinci olmaya devam edecek.

yarım kalan maçların değil de, tamamlanabilenlerin ilginç hale geldiği bu ilginç turnuvanın şampiyonu kim olacak? kim olursa olsun ilginç bir maç olacağı kesin. bunun için tamamlanması yeterli ne de olsa...

Hiç yorum yok: