6 Ekim 2009 Salı

marsel / monfils


tokyo open ilk tur maçında yine şanssız bir kura çeken marsel, 4 numaralı seribaşı fransız gael monfils'e 62 64 yenilerek elendi. böylece turnuvaya, eleme turlarında almış olduğu 20 puanla veda etmiş oldu. bu puan marsel'i şu ana kadar ki en iyi yeri olan 160 numaradan 155 civarı bir yere taşıyacak.

marsel'in ilk turda yenilmesine üzüldük belki ama bazı şeylerin zamanla gelişmesi kendisi açısından daha iyi. en azından artık atp turnuvalarında ana tablo görüyor, sadece televizyonda izleyebildiği ilk 50, hatta ilk 20'deki tenisçilerle maçlara çıkıyor. bütün bunlar onun oyununu geliştirebilmesi için çok önemli. bu gidişle ilk 100 hayal olmaktan çıktı artık. 2010 yılında ilk 100'e gireceğine eminim. büyük oyuncu olmak kolay değil. del potro bile amerika açık şampiyonluğunu henüz sindirememiş olmalı ki, sonrasında oynadığı ilk maçı, tokyo open ilk turunda 189 numaradaki fransız vasselin'e 64 64 kaybetti.

basamakları yavaş yavaş çıkan bir marsel, çıktığı yerde uzun süre kalabilmeyi başaracaktır. yolun açık, şansın bol olsun...

Hiç yorum yok: