13 Ekim 2009 Salı

nadal & blake

kaderin cilvesi işte. geçen hafta china open ikinci turunda karşılaşan rafael nadal ve james blake, bu hafta oynanmakta olan shangai masters'da yine 2. turda birbirlerini buldular. geçen hafta oynanan maçı nadal, zorlanarak da olsa 75 67 63 kazanmıştı. ardından yoluna devam ederek yarı finalde marin cilic'e elenmişti. geçen hafta üstüste 4 zorlu maç oynayan nadal, dinlenmeye fırsat bulamadan pekin'den şangay'a geldi. eski günlerini mumla arayan ve aratan nadal'ın bu defa blake'e karşı neler yapacağını merak ediyorum doğrusu. geçen hafta ki maçı ucu ucuna kaybeden blake hırs yapmış olabilir. nadal'ın işi bu defa daha da zor. nadal'ın ilk turu bye geçmesi nedeniyle ikilinin maçı çarşamba günü oynanacak muhtemelen.

salı gününün programında ilgi çekici maçlar var. ilk tur için ağır kaçan maçlar şunlar:

lleyton hewitt /john isner
john isner kendini ne kadar geliştirse de, bana göre sadece bir servis oyuncusu hala. iyi return'cülerden biri olan hewitt'in dev adamı yeneceğini düşünüyorum.

tomas berdych /marin cilic
çok zor bir ilk tur maçı. seribaşı olmayan oyuncuların bile seviyesi çok üst düzey, berdych gibi. cilic iyi bir çizgi yakaladı, bunu devam ettirmesi lazım, kazanacağını tahmin ediyorum.

gael monfils / paul henri matthieu
monfils'in de şansına hep hemşerileri çıkıyor. geçen hafta tsonga ile oynadı, yenildi. bu hafta başka bir fransız, matthieu ile oynayacak. bu defa kazanır.

yine ağır kaçan bir ikinci tur maçı da var yarın:

stanislas wawrinka / andy roddick
roddick geçen hafta daha ilk turda elemelerden gelen lucasz kubot'a yenilmişti. sezon sonu şampiyonasına gitmek istiyorsa bu hafta iyi işler yapması gerekiyor. zorlansa da kazanacağını düşünüyorum.

Hiç yorum yok: