25 Ekim 2009 Pazar

özet..

birkaç gündür maçları takip edemedim. o yüzden sadece şampiyonlardan bahsederek haftayı kapatmak istiyorum.

ilk olarak izleyebildiğim tek final maçından bahsedeyim. kremlin cup kadınlar finalinde italyan francesca schiavone ile belaruslu olga govortsova karşılaştı. ilk sette durum 3-2 italyan tenisçi lehine iken, 15 dakikadan fazla süren bir oyunda schiavone rakibinin servisini kırmayı başarırken, aynı zamanda direncini de kırdı ve o noktadan sonra kendisi için oldukça kolay bir final maçı oldu. maçı 63 60 kazanan schiavone kariyerinin ikinci şampiyonluğunu elde etti.


kremlin cup erkekler finalinde rus mikhail youzhny ile sırp janko tipsarevic karşı karşıya geldi. youzhny ilk setini tiebreak ile kaybettiği maçın diğer iki setini 60 64 kazanarak kendi evinde şampiyon oldu. 27 yaşındaki dünya 30 numarasının beşinci şampiyonluğu oldu bu. maçtan sonra, ailesi ve arkadaşlarının önünde kazandığı bu şampiyonluğun en önemli şampiyonluğu olduğunu söylemiş.


stokholm'de evsahibi soderling'in çekilmesiyle finale çıkan marcos baghdatis, finalde belçikalı oliver rochus'u 61 75 yenerek şampiyon oldu. eski top ten oyuncusu baghdatis, eski günlerine dönüş sinyalleri vermeye başladı.


haftanın üçüncü ve son turnuvasında wta lüksemburg'da timea bacsinszky, sabine lisicki'yi 62 75 yenerek şampiyon oldu. böylece bacsinszky kariyerinin ilk finalinden şampiyonlukla ayrılmış oldu.


gelecek hafta kadınlar sezon sonu şampiyonası için doha'dan canlı yayında görüşürüz artık :)

2 yorum:

Russell dedi ki...

canlı yayında? :)

aliye dedi ki...

sadece espri :)