21 Ekim 2009 Çarşamba

safin > davydenkomarat safin giderayak yaptı yine yapacağını. sağı solu belli olmayan bir tenisçi olduğunu gösterdi yine. geçen hafta şangay'da müthiş bir performans gösteren, hem djokovic hem de nadal'ı yenerek şampiyon olan davydenko'yu, kremlin cup ilk turunda 46 64 62 skorla yenerek ikinci tura yükseldi.

daha önce 7 maç yapmıştı safin ve davydenko. dört maçı davydenko, üç maçı safin kazanmıştı. bugün oynanan maçın ardından seriyi 4-4 yapmayı başardı safin. muhtemelen son karşılaşmaları oldu bu. bırakmadan önce davydenko ile mücadelesini berabereye getirmiş oldu.

ikilinin moskova'daki maçlarına bakarsak, iki kez karşılaşmışlar. 2006'da finalde davydenko, 2008'de çeyrek finalde safin kazanmış. davydenko bu turnuvayı toplam 3 kez kazanmış. safin ise, iki kez final oynamasına rağmen hiç kazanamamış.

davydenko maçtan sonra, şangay dönüşünün ardından korta adapte olmak için yeterince vakit bulamadığını ve ikinci sete yorgun başladığını söylemiş. safin ise, nikolay ile maçlarının ona hep kendisini test etme şansı verdiğini, maçta agresif oynayıp ikinci servislere hücum ettiğini ve bunun rakibini sinirlendirdiğini söylemiş.

sezon sonu turnuvasına katılabilmek için pole pozisyonunda bulunan davydenko bu turnuvadan hiç puan kazanamazken, moskova'da şampiyonluğu olmayan safin turdaki son günlerinde bu hayalini gerçekleştirebilmenin peşinde.

Hiç yorum yok: