6 Ekim 2009 Salı

serena sonsuza dek konuşacak!!!

dünkü #1 konulu postun daha teri kurumadan safina yaptı yapacağını. bugüne dek dünya 1 numarasının başına gelen en kötü şeyi yaşadı ve wildcard'la turnuvada bulunan dünya 226 numarasına hem de iki sette yenildi.
S Zhang / D Safina 75 76


bu konuda rekor daha düne kadar ana ivonovic'e aitti. ana, 2008 amerika açıkta dünya 188 numarası julie coin'e yenilmişti. 2009 yılında da kötü performansa devam eden ana bu hafta china open'dan çekilerek 2009 sezonunu kapattı. aynı şeyi safina'ya da tavsiye ediyorum. geçen hafta tokyo'dan sonra bu hafta çin de hayal kırıklığı oldu onun için. ilk turlardaki mağlubiyetler devam ettikçe kendine güvenini daha çok kaybediyor ve daha kötü oynamaya başlıyor. bir noktada durup kendini resetlemesi lazım artık.

üstelik bu haftanın farklı bir önemi vardı onun için. oturduğu 1 numara koltuğunu haketmediğini düşünen ve bunu açıkça ifade eden rakibi 2 numaradaki serena'nın, kendisinden daha iyi bir performans sergilerse 1 numaraya yükselebileceği bir haftaydı bu. herkes gibi ben de bu hafta yerini koruyamayacağını düşünüyordum ama bu kadar erken ve böyle birine yenilmek de kabul edilemez artık. üstelik zhang'ın bu ilk atp ana tablo maçı galibiyetiymiş. ilk galibiyeti dünya 1 numarasına karşı kazanmak. unbelieveable!!!

safina aldığı bu mağlubiyetle serena'nın çemkirmelerinde haklı olduğunu cümle aleme göstermiş oldu. pazartesi sabahı açıklanacak sıralamada 2 numaraya düşecek.

postu özellikle geciktirdim biraz. serena'nın 2.tur maçını oynamasını ve kazanmasını bekledim. az önce tamamlanan maçta serena ekaterina makarova'yı 63 62 yenerek 3.tura çıktı. daha da önemlisi 1 numaraya yükseldi.


serena'yı haklı çıkardın ya safina, daha ne diyeyim sana!!!

Hiç yorum yok: