20 Ekim 2009 Salı

sixth man : andy roddick22-29 kasım tarihleri arasında londra'da oynanacak olan atp sezon sonu tur finallerinde yer alacak altıncı isim açıklandı : 27 yaşındaki amerikalı andy roddick. böylece roddick yedinci keredir sezon sonu şampiyonasında yer alma başarısını göstermiş oldu. bu başarısı ile, aktif tenisçiler içerisinde 8 kere katılmayı başaran federer'in arkasından ikinci sırada yer alıyor.

geçen hafta şangay'da, sol dizindeki sakatlıktan dolayı ilk tur maçını tamamlayamayan roddick, yapılan kontrollerinde kötü bir durumla karşılaşmadı. doktorlarının tavsiyesi üzerine bir süre dinlendikten sonra londra için hazırlıklarına başlayabilecek.

sezon sonu şampiyonası için daha önce açıklanan isimler federer, nadal, murray, djokovic ve del potro idi. dünya altı numarası roddick altıncı sırada yerini alırken, finallere 4 hafta hala geride hala 2 boş yer var. en avantajlı isimler 7 numaradaki davydenko ile 8 numaradaki verdasco.

bu hafta dahil 22 kasıma kadar oynanacak turnuvalar şunlar:

moskova 250
st.petersburg 250
viyana 250
lyon 250
valencia 500
basel 500
paris 1000


bu turnuvalar sonrasında son iki isim de belli olacak ve kasım sonu gibi tamamlanacak tur finallerinin ardından tenisçiler tatile girecekler.

Hiç yorum yok: