2 Ekim 2009 Cuma

tokyo finalistleri..

beklenildiği üzere tokyo'da finalistler sharapova ve jankovic oldu. yarı final sonuçları :

m.sharapova / a.radwanska 63 26 64
j.jankovic / n.li 64 63

sharapova, 11 numaralı seribaşı radwanska ile olan 5. karşılaşmasında 4. galibiyetini almış oldu. radwanska'nın sharapova'ya karşı tek galibiyeti ise 2007 amerika açık 3.turunda geldi. 2006 yılında finalde justine henin'i yenerek şampiyon olan sharapova, ünvanını korumak için geldiği 2007 amerika açık'ta radwanska'ya karşı aldığı şok mağlubiyetle veda etmişti turnuvaya.

jankovic ve na li arasındaki karşılaşmalarda ise 4-2 na li öndeydi bu maç öncesinde. ikili arasındaki son maç bu yıl paris'te oynanmış ve jankovic 3 sette kazanmıştı. bu galibiyetle jankovic hem seriyi 4-3 yaptı, hem de bu yıl içindeki 3. finaline ulaşmış oldu. jankovic bu yıl oynadığı diğer iki finali kazanmıştı. (nisanda marbella ve ağustosta cincinnati)

gelelim final maçına. sharapova ve jankovic arasındaki karşılaşmalarda sharapova'nın 4-2 üstünlüğü var. bu maçlardan bir tanesi oynanmadan kazanılmış. 2008 roma'da yarı final maçında sharapova'nın sakatlık nedeniyle turnuvadan çekilmesiyle jankovic hükmen galip olmuş. bu maç ayrıca ikili arasındaki son maç. yani jankovic bugüne kadar sharapova'ya karşı oynayarak tek maç kazanabilmiş. bana göre bu maçta da kazanamayacak ve sharapova şampiyon olacak. gerçi işi pek de kolay değil, jankovic'e karşı en iyi servislerini atmalı ve en iyi oyununu oynamalı, aksi halde maçı kaybedebilir. bu yıl hiç kazanılmış şampiyonluğu olmayan sharapova, ayağına kadar gelmiş fırsatı değerlendirecektir.


fotoğraf : www.sonyericssonwtatour.com

Hiç yorum yok: