14 Kasım 2009 Cumartesi

bir..iki..üç..nokta...

nadal bu hafta paris'te tahminlerin ötesinde işler başardı. gerçekten de kolay değil rakibi maç için servis atarken ve de 40-0 öndeyken maça dönmek..dönmekle de kalmayıp maçı kazanmak. tamam, almagro sakatlandığı için kaybetti maçı ama olsun, önemli olan sonuç. (bir)

ardından yine bir ispanyol, rakibi robredo yine maç için servis atarken, bir kez daha çevirdi nadal maçı ve yine kazandı. (iki)

sonra karşısında bir fransız vardı, hem de geçen yılın şampiyonu. üstüne bir de sert zemin oyuncusu. onun da üstüne bir de fransız seyircisi var tabi. nadal favorisi olmadığı bu maçı, ilk iki maçının aksine, işi kriz noktasına getirmeden kazandı ve bir kez daha şaşırttı. (üç)

ve nihayet bugün yarı final maçı.. nadal'ın karşısında djokovic.. nadal'ın djokovic'i yenebilmesi için ilk üç maçında olan her ne ise, adına ne derseniz artık, yeterli olamazdı. bugün sahadan ancak, o 2008 yılındaki nadal, hani formunun zirvesinde olan nadal galip ayrılabilirdi. hepimiz biliyoruz ki o nadal yok artık. muhtemelen bir daha da hiç olmayacak. işin bir başka boyutu da şu ki; bugün artık o nadal'ın olmamasının sebebi, geçen yıl öyle bir nadal'ın olmuş olması. (bu nasıl bir cümledir böyle!!!) her neyse konuyu dağıtmadan bugüne dönüyorum. geçen hafta basel finalinde dünya bir numarası federer'i yenen djokovic, bugün paris yarı finalinde dünya iki numarası nadal'ı da yenerek sezon sonuna gelindiği şu günlerde, turun en formda oyuncusu olduğunu gösterdi ve nadal için turnuva sona erdi. (nokta)


günün ikinci yarı finalinde evsahibi gael monfils, radek stepanek'i zorlu bir maç sonucunda 64 57 64 yenmeyi başardı. paris masters, stepanek açısından oldukça başarılı geçen bir turnuva oldu. murray ve del potro'yu eledi. monfils'i de eleyebilirdi. maçın istatistiklerine göre toplam 200 puan oynanmış, her iki oyuncu da 100 puan kazanmış. her ikisi de çıkabilirdi finale. şanslı olan taraf monfils oldu.
turnuvayı geçen yıl bir fransız kazanmıştı. bu yıl da finalde bir fransız var. monfils, bu turnuvayı kazanan dördüncü fransız olmak istiyor, ama işi zor. aralarında daha önce oynanan üç maçı da novak kazanmış. tahminim, geçen hafta basel'de şampiyon olan djokovic, baskıcı fransız seyircisine rağmen monfils'i yener ve bu yıl kazandığı kupa sayısını beşe çıkarır.

Hiç yorum yok: