3 Kasım 2009 Salı

federer galibiyetle döndü..

amerika açık finalinden beri maç yapmayan federer, bu hafta basel'de geçen yıl ki şampiyonluğunu korumak üzere kortta. kendi evinde, kendi izleyicisi önünde son 3 yılın şampiyonu olan federer, ilk maçında belçikalı olivier rochus ile oynadı ve 63 64 kazandı. ikinci turda rakibi andreas seppi.


basel'de günün bir diğer maçında, fransız florent serra, 2.08'lik dev ivo karlovic'i 76 64 yenmeyi başardı. karlovic her zamanki gibi bol ace (28) atmasına rağmen maçı kazanamadı. karlovic maçta toplam 10 oyun kazanmış, kaba bir hesapla yedisi ace'lerden gelmiş. bu adam sadece ace'ten ibaret!!!

çek radek stepanek ikinci baharını yaşayan tenisçilerden.. alman rainer schuettler'i 62 60 yenmiş.

haftanın ikinci atp turnuvası valencia'da, davydenko elemelerden gelen alejandro falla'yı 62 61 yenmiş. davydenko, sezon sonu için londra'ya en yakın isim durumunda. tomas berdych fransız matthieu'yu 63 64 yenmiş.

valencia'da andy murray bugün korta çıkıyor. amerika açık'tan bu yana sakatlık problemi nedeniyle maç yapmamıştı. bu süre zarfında iki numaradan önce üç, ardından dört numaraya gerilemişti. murray'nin burada neler yapabileceğini merakla bekliyorum.

Hiç yorum yok: