28 Kasım 2009 Cumartesi

ikinci finalist del potro

atp sezon sonu turnuvası ikinci yarı final maçında soderling ve delpotro, davydenko'nun finaldeki rakibi olabilmek için çıktılar korta. toplara çok sert vurabilen bu iki oyuncunun mücadelesi başabaş dişediş geçti. ilk setin başlarında servis kırma puanlarından yararlanamayan del potro, bunun bedelini tiebreak'ta yaptığı çift hata ve basit hatalardan dolayı seti kaybederek ödedi. soderling tiebreak'te hatasız oynadı.


ikinci set de yine başarılı servis oyunlarıyla geçerken setin sonlarına doğru soderling'in servisleri etkinliğini yitirmeye başladı. bunun sonunda durum 4-3 iken maçtaki ilk servis kırmayı gerçekleştiren del potro seti 63 kazandı.üçüncü set her iki tenisçi için de tamam mı devam mı setiydi. her ikisi de baştan itibaren temkinli oynadılar. bu sette del potro'nun inanılmaz iki winner vuruşunu izledik. önce soderling ardından del potro servis kırdı. başka servis kırılamayınca set tiebreak'e gitti. del potro bu defa temkinli başladı. seti ve maçı kazandı.


del potro / robin soderling 67 63 76

tamamlanan yarı final maçları sonrasında gruplardaki ilk iki maçını kazanıp üçüncüyü kaybeden federer ve soderling elenirken, ilk maçlarını kaybedip ikinci ve üçüncü maçlarını kazanan del potro ve davydenko finale çıktılar. ayrıca finale çıkan isimlerin grup ikincileri olduğunu da belirtmek lazım.

ilk dört seribaşının elendiği turnuvada 5 ve 6 numaralı oyuncular final oynayacaklar. final maçı yarın türkiye saatiyle 16.30 'da.

Hiç yorum yok: