25 Kasım 2009 Çarşamba

londra 4.gün programı..

londra'da 4. günde b grubunun ikinci maçları oynanacak. program şöyle :

gündüz seansı : novak djokovic vs. robin soderling
akşam seansı : rafael nadal vs. nikolay davydenko

ilk maçlarını kazanan djokovic ve soderling çıkacaklar korta gündüz seansında. soderling'in çaptan düşen nadal'a karşı işleyen oyununun djokovic'e karşı etkili olacağını sanmıyorum. soderling etkili ve hızlı servisleri ve güçlü vuruşlarıyla yeniyor nadal'ı iki keredir. bunlar nadal'ın zayıf olduğu noktalar. djokovic ise tüm bunları soderling'e göre daha iyi yapan, üstelik kendisine yapıldığında da daha iyi karşılayan bir oyuncu. djokovic'in bu maçı ilk maçından daha kolay kazanacağını ve ikinci maçlar sonunda iki galibiyete ulaşan ikinci oyuncu olacağını düşünüyorum.


akşam seansında ise ilk maçlarında korttan boynu bükük ayrılanlar oynayacak. davydenko ilk maçında djokovic'e yenildi ama ezilmedi. bir kaç kritik puanla kazandı maçı nole. nadal ise kaybetmeye giderek daha çok alıştığı bir dönem yaşıyor. ikilinin en son şangay finalinde oynadıkları maçı davydenko kazanmış ve aralarındaki skoru 4-3 yapmıştı. bugün oynanacak maç sonrasında "deuce" olabilir.

2 yorum:

Russell dedi ki...

rafa bu maçta set alır inşallah.. son maçı zaten djoker ile.. 0-3 galibiyet-mağlubiyet oranı, 0-6 kazandığı-kaybettiği set oranı gibi rezil bir tablo çıkmasın ortaya..

aliye dedi ki...

nerden nereye..yıla en iyi başlayan oyuncuydu oysa ki..