26 Kasım 2009 Perşembe

londra 5.gün programı..


londra'da 5. günde a grubunun üçüncü maçları oynanacak. program şöyle :

gündüz seansı : andy murray vs. fernando verdasco
akşam seansı : roger federer vs. juan martin del potro

gruptaki herkesin yarı final şansı hala devam ediyor. ilk maçta murray verdasco'yu yenerse verdasco'nun işi bitiyor ama murray'de garantileyemiyor.

akşam seansında ise bir rövanş maçına tanıklık edeceğiz yine. amerika açık finalinde karşılaşan iki tenisçiden del potro, federer'i 5 sette yenerek ilk grand slam şampiyonluğunu kazanmıştı. o maçtan sonra ilk maçlarını oynayacaklar. federer'in rövanş maçını almak için çok mücadele edeceği kesin.

senaryolara dönersek tekrar;

1. federer ve murray kazanırsa her ikisi de yarı finale çıkıyor.
2. federer kazanır, murray kaybederse federer çıkıyor, diğer üçlü arasında averaja bakılıyor. tabi ki del potro ve murray'nin şansı daha yüksek.
3. federer kaybeder, murray kazanırsa verdasco'nun şansı kalmıyor, diğer üçlü arasında averaja bakılıyor.
4. federer de murray de kaybederse federer ve del potro çıkıyor.

federer dört durumdan üçünde garanti çıkıyor. üçüncü durumda işler biraz karışık. federer 0-2 kaybeder ve murray kazanırsa del potro ve murray çıkıyor federer 1-2 kaybeder ve murray 2-0 kazanırsa yine del potro ve murray çıkıyor. federer 1-2 kaybeder ve murray 2-1 kazanırsa setlerde her üçü de 5-4 oluyor. bu durumda oyun kazanma yüzdelerine bakılıyor.

benim bugün için tahminime gelince; federer ve murray kazanır ve birlikte yarı finale çıkarlar diye düşünüyorum. hatta dün djokovic'in kaybetmesinden sonra, muhtemelen ikinci bir maç bile yapabilirler burda.

Hiç yorum yok: