3 Aralık 2009 Perşembe

davis cup finali maç programı

ispanya ve çek cumhuriyeti arasındaki davis cup final mücadelesi maçları yarın başlıyor. maç programı şöyle :


4 aralık cuma
Rafael Nadal (ESP) v Tomas Berdych (CZE)
David Ferrer (ESP) v Radek Stepanek (CZE)

5 aralık cumartesi
Feliciano Lopez / Fernando Verdasco (ESP) v Lukas Dlouhy / Jan Hajek (CZE)

6 aralık pazar
Rafael Nadal (ESP) v Radek Stepanek (CZE)
David Ferrer (ESP) v Tomas Berdych (CZE)

ispanya takımında tekler maçlarını nadal'la birlikte ferrer'in oynaması sürpriz oldu. ama isabetli bir karar olmuş. ferrer, verdasco'ya göre daha iyi bir toprak kort oyuncusu.

geçen hafta sezon sonu turnuvasında maç kazanamayan nadal'ın davis cup'ta neler yapacağı merakla bekleniyor. ben kendisinden umutluyum. birincisi, uzun bir aradan sonra toprak karta çıkacak. kendine gelebilmesi için en iyi fırsat. ikincisi, davis cup şampiyonluğunu çok istiyor. bunun için elinden geleni yapacaktır. şöyle konuşmuş :

“Everybody talk about hard week last week, but (it) wasn’t a big surprise. I didn’t arrive with the best confidence… on difficult surface, against the best players of the world. So here I practiced hard and well during all the week. I am happy to be here and be part of this very good team. We practiced all the time… trying our best in every practice. And I think and I hope to be ready for tomorrow.”

çek cumhuriyeti, çiftler maçı için lukas dlouhy ve jan hayek tercihini yapmış. takımlar maça bir saat kalana dek değişiklik yapma hakkına sahipler. eğer ilk iki maçta istedikleri gibi sonuç alamazlarsa çiftler maçında değişikliğe gidebilirler. stepanek/berdych ikilisinin çiftler maçlarında 5-0 galibiyet serileri var.

açılış maçı yarın nadal ve berdych arasında, türkiye saatiyle 17:00'de.

Hiç yorum yok: