14 Ocak 2010 Perşembe

ana tabloya bir kala..

avustralya açık elemelerinde, 24 nolu seribaşı olarak ana tablo için mücadele etmekte olan marsel ilhan, ilk maçını kanadalı peter polansky karşısında 61 62 gibi rahat bir skorla kazanmış ve ikinci tura çıkmıştı.

ikinci eleme maçını bugün oynadı marsel. rakibi, murray'nin ardından ingiltere'nin 2 numaralı oyuncusu olan alex bogdanovic'di. bogdanovic, 25 yaşında ve aslen sırbistan doğumlu. kariyeri boyunca ingiltere tenis federasyonundan büyük destek almış, bir dönem brad gilbert'la çalışmış, defalarca wimbledon wildcard'ı verilmiş ama verilen tüm bu fırsatları pek de iyi değerlendirememiş bir oyuncu. şu an dünya sıralamasında 171 numarada. yeri gelmişken, ingiltere için acınası bir durum bu.. tenisin beşiği olan bir ülke ama scotch murray olmasa (onun da gerçekte ingiltere'yi ne kadar sevdiğini biliyoruz!!!) göze batan bir tane oyuncuları yok. murray'i bunca sahiplenmeleri de, suya düşüp yılana sarılma durumundan olsa gerek.

neyse gelelim konumuza. marsel bugün bogdanovic'le ikinci tur eleme maçını oynadı. avustralya açık resmi sitesinde oyuncu profilinde resmi bile bulunmayan dünya 153 numarası marsel,
http://www.australianopen.com/en_AU/players/overview/atpk771.html
aynı sitede janjanlı fotoğrafıyla yerini almış olan bogdanovic'i
http://www.australianopen.com/en_AU/players/overview/atpb929.html
64 64'lük iki setle geçmeyi başardı.

amerika açıktan sonra ikinci kez grand slam ana tablosuna çıkabilmesi için bir maç daha kazanması lazım marsel'in. rakibi alman dieter kindlmann. 27 yaşında ve dünya 174 numarası. yenmemesi için hiç bir sebep yok. hadi marsel, yolun açık olsun...

1 yorum:

kirpi dedi ki...

Ingilizler 2006'da Djokovic'e de kancayi takmislar zaten..Ciddi ciddi dusunmus Ingiliz olmayi..Artik ne kadar para onerdilerse..