15 Ocak 2010 Cuma

avustralya açık kuraları (2)

avustralya açık kadınlar tablosunun tepesinde serena williams var. kendisi oldukça şanslı bir kura çekmiş. çeyrek finale kadar yolu oldukça açık. çeyrek finalde, kendi çeyreğinin alt yarısında kapışacak olan vera zvonareva, ana ivanovic veya victoria azarenka üçlüsünden birisi ile oynaması muhtemel. bence bu şanssız isim azarenka olur. hangisi de gelse serena rahatlıkla yenecektir.

ikinci çeyrekte öne çıkan isimler venus williams, caroline wozniacki, na li ve agnieszka radwanska. çeyrek finali venus ve wozniacki oynar muhtemelen. venus’un geçen yıl ki dengesiz performansını göz önüne alırsak, her ikisinin de yarı finale çıkma ihtimali var. venus artık kariyerinin son demlerini yaşıyor. bu yıl ki performansı geçen yıla benzerse, bıraksın daha iyi. bakalım nereye kadar gidebilecek?

üçüncü çeyrek en zoru. elena dementieva, kim clijsters, justine henin, svetlana kuznetsova ve flavia pennetta bu çeyrekte dökecekler terlerini. henin şanssız bir kura çekmiş. ilk turda kendi ülkesinden kirsten flipkens ile oynadıktan sonra ikinci turda dementieva’yı bulacak karşısında. çift ihtimalli bir maç. çeyreğin alt yarısında ise kim clijsters/svetlana kuznetsova dördüncü tur maçı olur büyük ihtimalle. Bu gruptan yarı finale çıkacak isim clijsters olur diye düşünüyorum.

son çeyrekte ise dinara safina, jelena jankovic, marion bartoli ve maria sharapova var. sharapova’nın bu şanslı kura sonrasında yarı finale çıkması gerekir.

finali serena ve clijsters’ın oynayacağını düşünüyorum. amerika açık yarı finalinden içinde ukte olan serena bu defa ağır basar ve şampiyon olur.

Hiç yorum yok: