6 Ocak 2010 Çarşamba

doha & brisbane

federer ve nadal'ın uçan halıda yaptıkları gösteri maçıyla başlayan katar open devam ediyor. turnuvanın bir ve iki numaralı seribaşı olan federer ve nadal, yılın ilk resmi maçına çıktıkları ilk turda rakiplerini yenerek ikinci tura yükseldiler.

roger federer / christopher rochus 61 62
rafael nadal / simone bolelli 63 63


geçen hafta abu dhabi'de özel turnuvada ilk maçında soderling'e yenilen federer, bu haftaya iyi başladı. rochus karşısında 12 ace ve 47 winner'la 58 dakikada galip geldi.

geçen hafta abu dhabi'de kupa kaldıran nadal da, haftaya iyi başlayanlardan. italyan rakibi bolelli'yi zorlanmadan geçen nadal, turnuvaya üçüncü katılışında ilk şampiyonluğunu arıyor.

federer ve nadal ikinci tur maçlarını bugün oynayacaklar.

roger federer / evgeny korolev
rafael nadal / potito starace


haftanın bir diğer turnuvası brisbane'de henin yola devam ediyor. tura dönüşünün ardından ilk resmi maçında petrova'yı yenen justine, ikinci maçını da kazanarak üçüncü tura yükseldi.

brisbane'de 1 numaralı seribaşı kim clijsters, dün oynanan ikinci tur maçında, evsahibi, wildcard'lı alicia molik'i geçerek vatandaşı henin gibi üçüncü tura yükselmişti.

justine henin / sesil karatentcheva 64 63
kim clijsters / alicia molik 60 63


clijsters çok sağlam duruyor. geçen yıl gerçekleştirdiği mucize ötesi dönüşünün ardından bu yıl daha önemli başarılar elde edeceğini düşünüyorum.

birşeyi 40 kere söyleyince olurmuş, ben de ısrarla söylemeye devam edeceğim. bu hafta federer/nadal ve clijsters/henin finalleri istiyorum.

Hiç yorum yok: