20 Ocak 2010 Çarşamba

günlük notlar..

erkeklerde günün en önemli maçı, del potro-blake arasında oynandı. bu maç aynı zamanda turnuvada su ana dek oynanan en keyifli ve en çekismeli maç oldu. 5 sete uzayan ve 4 saat 17 dakika süren maçı del potro kazandı. maçı kim kaybetse yazık olacaktı.. blake'e yazık oldu..
del potro / james blake 6-4 6-7 5-7 6-3 10-8

kadinlarda günün hiti, kuralar çekildiginden beri heyecanla beklenen dementieva-henin maçiydi. elena turnuva öncesi çok formdaydi. maçin da favorisiydi zaten. ama iste her zamanki problemi servisi ve kritik anlarda yaptigi hatalar, elde ettigi firsatlari degerlendiremeyişi gibi sebepler maçi kaybetmesine neden oldu. henin için iyi oldu ama elena'ya da yazık oldu. bu kız ne zaman bir grand slam kazanabilecek?
justine henin / elena dementieva 7-5 7-6

gelelim biz çılgın türkler için günün en önemli maçına. grand slam tribünlerinde galatasaray ve fener formalı türk taraftarların görünmesine, çılgınca tezahüratlarının duyulmasına sebep olan gururumuz marsel, bugün ikinci maçına çıktı avustralya'da. rakip çok zorluydu.. marsel elinden geleni yaptı ama olmadı. amerika açıkta olduğu gibi ikinci turda veda etti turnuvaya. bu maçı kaybetti belki ama biriktirdikleriyle, bir gün bir başka slam'de, daha çok maç kazanacağını gösterdi.
fernando gonzalez / marsel ilhan 6-3 6-4 7-5

bloğun sürpriz adayları içinde en popüler olanı marin cilic, 17 yaşındaki avustralyalı bernard tomic'le karşılaştı. beş setlik zorlu maçı kazanan taraf cilic oldu.
marin cilic / bernard tomic 6-7 6-3 4-6 6-2 6-4

kuznetsova, clijsters, nadal, roddick, safina, murray, azarenka, jankovic günün diğer kazananları oldular..

Hiç yorum yok: