21 Ocak 2010 Perşembe

ipek'ten erken veda..

avustralya'da marsel'den sonra ikinci temsilcimiz olan ipek şenoğlu, mücadele ettiği çiftler kategorisinde bugün ilk maçına çıktı. partneri 22 yaşındaki kazakistan'lı yaroslava shvedova ve rakipleri de chia-jung chuang/kveta peschke çiftiydi. çiftlerde dünya sıralamasında 27. ve 23. sırada yer alan bu ikili, turnuvada 12 numaralı seribaşıydı.

maça iyi başlayamayan ipek ve partneri ilk sette maalesef oyun bile alamadılar. ikinci sette oyuna ortak oldularsa da seti almayı başaramadılar ve maç 60 75 sona erdi.

böylece ikinci temsilcimiz de turnuvadan elenmiş oldu.

1 yorum:

El Guaje dedi ki...

Tenisle ilgili olmayan insanlar son günlerde Avustralya Açık'ta bağıran Türk taraftarlara laf ediyor. Marsel'in lokomotif olabileciğini düşünmüyorlar. Sadece "tenis maçında da bağırılır mı canım" demek için yorumlar gördüm internet sitelerinde. (buradan bahsetmiyorum) Marsel'in ana tabloda gördüğü 2.turlar ve göreceği ana tablolar en azından tenisin gelişmesini sağlar ülkede demek yerine nelerle uğraşıyorlar. Marcos Baghdatis ile eşleşse; ama tüm basın ilgilenmediği kadar tenisle ilgilenir, her zaman yaptıkları hataları hiç düşünmezler olayı nerelere taşırlar düşünmek bile istemiyorum. Kadınlar tenisi için de geçerli söylediklerim esasen. İpek Şenoğlu hakkında ne kadar haber görüyoruz? Pemra Özgen ve Çağla Büyükakçay gibi isimler destekleniyor mu? İsimlerini sorsak bilmezler. 2011'de yapılmaya başlanacak SE Championships ile ilgili bir haber var mı? Yok. Basın kamuoyunu bilgilendirsin ki son durumu bilinsin. Aksaklıklar varsa baskı kurulabilsin, halledilsin. Yok ama biz sadece bol kepçeden atalım.

*Serzenişimi takip ettiğim tüm tenis bloglarında yapıyorum. Bloglardaki yorumlara değil atıp tutanlaradır lafım.