18 Ocak 2010 Pazartesi

maria out..maria in..

avustralya açık 2010 bugün oynanan maria sharapova/maria kirilenko maçı ile başladı.

maç sonucunu bilmeyenler..hangi maria in, hangi maria out tahmin edin bakalım.

kuralar çekildiğinde maria sharapova'nın kolay bir çeyreğe düştüğünden ve fazla zorlanmadan yarı finale çıkması gerektiğinden bahsetmiştim. geçen yılın başlarında sakatlığından dolayı turnuvalara katılamayan sharapova, yaz döneminde maç yapmaya başlamıştı. bu sezonla birlikte tırmanışa geçip eski formunu ve yerini yakalayacağını düşünüyordum. sharapova'dan beklentisi benden daha fazla olan başkaları da var ki, ankette üç oy çıkmış sharapova'nın şampiyonluğuna.

gelelim maç sonucuna.. avustralya açık 2010 sürpriz bir sonuçla başladı. 2008 yılı şampiyonu maria sharapova, vatandaşı maria kirilenko'ya 76 36 64 yenilerek ilk turda veda etti turnuvaya.

başka bir deyişle;

sharapova out.. kirilenko in..


maçtan sonra basın toplantısında kirilenko'ya erkek arkadaşı igor andreev'in federer maçı ile ilgili bir soru sorulmuş. her ikisi de ilk tur için şanssız kura çekip birisi sharapova'yı, diğeri federer'i bulmuştu ya. kirilenko, sharapova'yı geçerek yıla ses getiren bir başlangıç yaptığını ve sıranın erkek arkadaşında olduğunu söylemiş. bakalım andreev, kirilenko kadar şanslı olabilecek mi?

Hiç yorum yok: