25 Şubat 2010 Perşembe

dubai'de çifte sürpriz..

öncelikle baştan söyleyeyim. maçları takip edemedim. sadece sonuçlarına bakabildim. dubai çarşamba günü sürprizlere sahne olmuş.

2009 yılını zirvede bitirip, 2010'a da aynı şekilde başlayan davydenko'ya, avustralya açıkta federer'e yenildiğinden beri bir haller oldu. o gün bu gündür toparlanamadı bir türlü. dün dubai'de ikinci tur maçında dünya 56 numarası michael berrer karşısında ilk seti 6-3 kaybettikten sonra sol bileğindeki sakatlık nedeniyle maçı bırakmak zorunda kalmış. davydenko'nun, davis cup maçları için moskova'ya gidip gitmeyeceği de meçhul..

günün ikinci sürprizi murray'den gelmiş. avustralya açık finalisti murray, sırp janko tipsarevic karşısında yakaladığı servis kırma fırsatlarının büyük çoğunluğunu sayıya çeviremeyince maçtan 6-7 6-4 4-6 setlerle 2-1 yenik ayrılmış. avustralya açıktan bu yana pek antrenman yapmamış zaten ama yine de murray'nin bu maçı kazanması beklenirdi.

jurgen melzer'in tommy robredo'yu 6-3 7-5 ve ivan ljubicic'in tsonga'yı 7-5 6-3 yenmiş olması ilginç sayılabilir. tsonga geçen hafta marsilya'da çok formsuzdu, aynen devam ediyor anlaşılan.

dubai'de yoluna devam eden seribaşlarından djokovic, vatandaşı ve yakın arkadaşı troicki'ye karşı ilk seti kaybetse de maçı kazanmayı başarmış. 3-6 6-4 6-2.

del potro'nun yokluğunda yeni favorim marin cilic ise çıkışını sürdürüyor. stefan koubek'i 6-2 7-6 yenerek çeyrek finale yükselmiş. cilic, 17-1 maç istatistiği ve iki şampiyonlukla 2010 tur rekorunu elinde bulunduruyor.

Hiç yorum yok: