12 Mart 2010 Cuma

hit for haiti II

second "hit for haiti" günü geldi çattı. ilkine avustralya açık'ta tanık olduğumuz, haiti'de yaşanan deprem felaketinde zarar gören insanlara yardım amacıyla düzenlenen gösteri maçı organizasyonunun ikincisi, bugün indian wells'de sahne alacak. daha önce oracle tarafından düzenlenen organizasyonda yer alacağı açıklanan isimler federer, nadal, sampras ve agassi idi. hedeflenen 1 milyon dolar geliri elde etmek için bu isimler az gelmiş olacak ki 4 yeni isim daha eklendi: steffi graf, lindsay davenport, martina navratilova ve justine henin. böylece gösteride yer alan oyuncuların kazandığı toplam grand slam sayısı 44'ten 94'e çıkmış oldu. gerçekten inanılmaz...


günün ilk maçı steffi graf-lindsay davenport takımı ile martina navratilova-justine henin takımı arasında oynanacak. davenport veya navratilova yerine clijsters olsaydı keşke.. ikinci maçta ise federer-sampras takımı, nadal-agassi takımına karşı mücadele edecek.

maçlar türkiye saatiyle yanılmıyorsam sabaha karşı 5.30 gibi başlayacak ve yaklaşık 1.5 saat sürecek. izlemeye değer...

1 yorum:

kirpi dedi ki...

Navratilova'nın çiftler dahil 59 Grand Slam'i var zaten. Gösteride çiftler maçları da oynanacağından saymak lazım bence..:)