16 Mart 2010 Salı

noldu bu belçikalılara...

indian wells 2010'da ilk büyük sürpriz justine henin'den geldi. avustralya açıkta final oynayan justine'den, indian wells'te de final beklentisi yüksekti. wild card'la turnuvaya dahil olan henin, ilk turda slovak rybarikova'yı 6-2 6-2 ile geçti. ikinci turda arjantinli 31 numaralı seribaşı gisela dulko ile karşılaştı. rakibiyle eşit sayıda puan kazandığı maçtan 2-6 6-1 4-6 ile yenik ayrılan taraf oldu. doğrusu bu turnuvada hiç kimse 2.tur mağlubiyeti beklemiyordu henin'den.

turnuvada 14 numaralı seribaşı olan diğer bir belçikalı clijsters ise 3.tura hiç zorlanmadan gelmişti. ilk turu bye geçtikten sonra ikinci turda çek strycov'u 6-2 6-1 ile yenmişti. 3.turda rakibi 23 numaralı seribaşı 20 yaşındaki rus alisa kleybanova idi. indian wells'te 2003 ve 2005 yıllarında şampiyon olan, buradaki son 15 maçını kazanmış olan clijsters, bu favori turnuvasında maalesef kleybanova engelini aşamadı ve 4-6 6-1 7-6'lık setlerle elendi. rakibinden toplamda 6 puan daha fazla kazanmasına rağmen maçı kazanmayı başaramadı clijsters. geçen yıl ki flaş dönüşünden sonra bu yıl bir gerileme sürecine girmiş gibi görünüyor. avustralya açıkta petrova'ya karşı aldığı şok mağlubiyetten sonra üstüne bir de bu yenilgi.. böylece turnuvada yer alan eski şampiyonlardan bir tek geçen yılın şampiyonu vera zvonareva kaldı yola devam eden.

henin dönene kadar oldukça başarılı giden clijsters, henin'in dönüşüyle birlikte renk değiştirmeye başladı. tesadüf mü bilmiyorum ama justine'in varlığının kim'i olumsuz etkilediğini düşünüyorum. aralarında oynanan maçlarda da vardı bu durum. kimi maçlarda clijsters'ın henin'e değil kendi kendisine yenilmişliği vardır. şimdi ikisi de elendiğine göre belçikalıların son umudu wickmayer'e kaldı meydan..wickmayer, üçüncü turda azarenka'yı yenmeyi başaran ispanyol martinez sanchez ile dördüncü turda mücadele edecek. onu geçmeyi başarırsa bir sonraki maçı zvonareva/stosur maçının galibi ile olacak.

Hiç yorum yok: