21 Mayıs 2010 Cuma

ah marsel..

marsel ilhan bu hafta roland garros elemelerindeydi. ilk turda arjantin’den 170 numara martin vassallo arguello ile oynadı. İlk seti 7-5 kazanan marsel, ikinci sette durum 2-1 lehine iken rakibinin çekilmesiyle ikinci eleme turuna yükseldi.

ikinci turda ispanyol 200 numara roberto bautista agut ile oynayan marsel, 6-2 6-3'lük kolay bir galibiyet ile üçüncü tura yükseldi.

üçüncü turda rakibi italyan simone bolelli idi. bolelli şu an 123 numara olmasına rağmen bir yıl önce 36 numaraya kadar yükselmişti. bu turun zor olacağı belliydi. marsel maça oldukça iyi başladı. ilk sette rakibinin 9 kere servis kırma puanını çevirdi, bir kere servis kırarak 7-5 aldı seti. ikinci sete de servis kırarak başladı. hemen ardından gelen servis oyununda 0-40'dan geri gelerek durumu 2-0 yaptı. ben öğle yemeğine çıkarken sette 4-2 öndeydi marsel. geri döndüğümde marsel'in 2 sette maçı kazanmış olacağından emindim. ama maalesef öyle olmadı. skoru tekrar takip etmeye başladığımda marsel ikinci seti 7-5 kaybetmiş ve üçüncü sette durum 3-3 berabereydi. bolelli servis oyununu kazanarak 4-3 öne geçti. marsel bu kritik noktada servis atarken rakibinin servis kırmasına engel olamadı ve durum 5-3 oldu. ardından servis oyununu alan bolelli aynı zamanda ana tabloya çıkan taraf oldu.

kazanmak üzere olduğumuz bir maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum şu an. henüz lucky loser durumu belli değil ama umudumuz artık ona kaldı...

Hiç yorum yok: