7 Mayıs 2010 Cuma

dünden sonra, yarından önce...

marsel bu hafta başından beri israil'de 100.000$ ödüllü ramat hasharon challenger'da mücadele ediyordu. daha önce pek değinmedim ama iyi de gidiyordu. dün turnuvanın ve israil'in bir numarası evsahibi dudi sela (atp 58 no) ile çeyrek final mücadelesine çıkmış ve 6-3 6-2 skorla kolay bir galibiyet elde etmişti. marsel bu turnuvada önceki yıl şampiyon olmuş, geçen yıl da çeyrek finalde elenmişti. burada kazanılacak bir şampiyonluk marsel'in wimbledon'da elemelere katılmadan direk ana tablodan başlamasını sağlayacaktı.

marsel dudi sela galibiyeti ile yarı finale yükselirken, diğer taraftan önümüzdeki hafta oynanacak olan madrid masters elemelerine katılamamış oldu. sevinsek mi üzülsek mi türünden bir durum işte..

bugün israil'de yarı final günüydü. marsel'in rakibi brezilyalı thiago alves (atp 127 no) 28 yaşında ve geçen yıl 88 no'ya kadar yükselmiş bir oyuncuydu. marsel'le geçen yıl aynı turnuvada ikinci turda karşılaşmışlar ve bu maçı marsel 6-2 6-7 6-3 kazanmıştı. bu umutla çıktığımız yarı final maçından maalesef galibiyetle ayrılamadık. marsel ilk sette 5-3 önce olduğu, set puanlarından faydalanamadığı maçta 7-5 6-4 skorla yenilerek elendi. bu skorla en azından şimdilik wimbledon ana tabloyu garantileyememiş oldu. bundan sonra hedef paris. her ne kadar toprak favori kortu olmasa da paris'te elemelerden çıkıp ilk defa ana tabloda oynamasını ve alacağı puanlarla ilk 100 hedefine bir an önce ulaşmasını diliyorum..

Hiç yorum yok: