15 Mayıs 2010 Cumartesi

finalin adı : FEDAL

günler, haftalar, aylar geçti.. hatta yıl oldu.. bekledik, sabrettik.. en sonunda murada erdik. en son geçen yıl madrid masters finalinde oynayan federer ve nadal, kaderin cilvesine bakın ki tam bir yıl sonra yine madrid masters finalinde mücadele edecekler. geçen yıl oynadıkları o final, nadal'ın inanılmaz yürüyüşünün sonu olurken, federer'in de kış uykusundan uyanmasına sebep olmuştu. bu sene neler olacak görmek için, işin ilk adımı olan yarınki finali bekleyeceğiz.

bugün oynanan yarı final maçlarında nadal vatandaşı almagro'yu, ilk setini kaybettiği maçta 46 62 62 yenerken, federer yine nadal'ın vatandaşı david ferrer'i 75 36 63 ile geçti. nadal'ın maçını izleyemedim, yorum yapmayayım. federer'in maçını ise baştan sona izleme şansım oldu. ilk sette fırtına gibi bir federer vardı. bakmayın skorun 7-5 olmasına. federer set boyunca servislerinde rakibine sadece iki puan verdi. son zamanlarda görülmemiş şey, %82 ilk servis yüzdesiyle oynadı. ilk servisinden %90, ikinci servisinden %100 puan çıkardı. yakaladığı altı servis kırma puanından sadece bir tanesini değerlendirebildiği için skorda fazla fark olamadı.

ikinci sette federer'in kronik rahatsızlığı tuttu yine: fazla rahat olduğu maçlarda konsantrasyonunu kaybetme rahatsızlığı.. kırdırdığı tek servisle seti 6-3 kaybetti. final setine moralle ve umutla başlayan ferrer önce biraz direndiyse de, sekizinci oyunda federer'in servis kırıp 5-3 öne geçmesine engel olamadı. ardından sazı eline alan federer kendi servisinde işi bitirdi.

böylece bir rüya final daha gerçekleşmiş oldu. FEDAL finali yarın türkiye saatiyle 19:30'da oynanacak. hepimizin gözü aydın olsun..

(ara not : finali kim alır dersiniz? yan tarafta oy kullanmanızı bekleyen bir anket var..)

kadınlarda ise finalin adı aravane rezai/venus williams oldu. rezai bu hafta olmayacak işler başardı. en önemlisi jankovic'i eledi. ama herşeyin de bir sonu var değil mi? venus rezai falan dinlemez pek. finali alır, şampiyon olur.. unutmadan söyleyeyim, kadınlar finali de türkiye saatiyle 16:30'da.

Hiç yorum yok: