21 Mayıs 2010 Cuma

roland garros 2010 tek erkekler kurası..

roland garros 2010 kuraları çekildi.

tek erkekler :

http://www.rolandgarros.com/en_FR/scores/draws/ms/index.html

erkeklerde ilk çeyrekteki seribaşılar federer ve soderling. federer'in yarı çeyreğinde onu zorlayacak pek kimse yok. çeyreğin soderling tarafında ise cilic ve gulbis var. gulbis önce cilic'i, sonra da formsuz isveçli soderling'i geçebilirse federer'le çeyrek final oynama ihtimalleri olabilir.

ikinci çeyrekteki seribaşılar murray ve tsonga. murray çok şanslı (!) bir ilk tur kurası sonrası richard gasquet ile oynamaya hak kazandı. onu geçebilirse kendi yarı çeyreğindeki baghdatis, berdych gibi isimlerle boğuşacak. tsonga ise murray'e göre daha şanslı. onu zorlayabilecek isimler robredo veya youzhny olur.

üçüncü çeyrekteki seribaşılar roddick ve djokovic. şanssız roddick ferrer ile aynı yarı çeyrekte. ordan sağ çıkabileceğini hiç sanmıyorum. djokovic ise önü gayet açık bir şekilde, belki gününde olan bir ferrero ile biraz savaşıp çeyrek finale gider.

son çeyrekteki seribaşılar nadal ve bahtsız verdasco. bahtsız verdasco gitti yine nadal'ı buldu. gerçi bu işler belli olmaz. geçen yıl ki sürprizden sonra verdasco'nun yapacağı bir sürpriz devede kulak kalır ama yine de işi zor. son çeyrekte bu ikiliyi zorlayabilecek başka da pek kimse yok zaten.

bu kura neticesinde federer-nadal finali izlemek pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Hiç yorum yok: