2 Ağustos 2010 Pazartesi

istanbul cup'ın ardından...

istanbul cup sona erdi. teklerde, vatandaşı elena vesnina'yı 5-7 7-5 6-4 yenen anastasia pavlyuchenkova şampiyon oldu. çiftlerde ise, yarı finalde pemra/çağla ikilisini eleyen eleni daniilidou-jasmin woehr ikilisi, turnuvanın 1 numaralı seribaşı kondratieva/uhlirova çiftini finalde 6-4 1-6 11-9 yenerek şampiyon oldular.

daha önce de söyledim, yıldızsız bir istanbul cup'tı bu seneki. kaliteli bir ana tablo olduğunu düşünenler var, haklı da olabilirler. birbirine yakın seviyede bir çok kaliteli isim vardı. ama yıldız olmak farklı bişey. final maçında bile tribünlerin boş kalması derdinin başkaca bir dermanı yok maalesef bizim gibi spor=futbol kültürü üzerine kurulu ülkelerde..

şampiyonluk favorim groth, o olmazsa petkovic'ti. her ikisi de yarı finalde elendiler. 3 saat 10 dakika süren iki rusun finalinden mutlu ayrılan taraf pavlyuchenkova oldu. oysa ki vesnina ilk seti 7-5 kazanmış, ikinci sette de 4-0 öndeydi. daha önce oynanmış ve kaybedilmiş iki finalin ardından vesnina bir kez daha psikolojik savaşı kaybetti ve ilk wta şampiyonluğunu başka turnuvalara ertelemek zorunda kaldı. pavlyuchenkova'yı da tebrik etmek lazım, maçı inanılmaz bir noktadan çevirmeyi başardı.

geçen yıl ki 41 dakikalık finalin ardından bu yıl ki final maçı seyirci açısından oldukça doyurucu geçti. bu yıl oynanan en uzun wta finali oldu ayrıca.

gelecek yıl sezon sonu turnuvası nedeniyle istanbul cup yok. şu andan itibaren istanbul'a gelmesini istediğim yıldızların başarıları için dua etmeye başlıyorum..

Hiç yorum yok: